Aktuelno
23.06.2014.

Svetski dan borbe protiv zloupotrebe droga

U četvrtak 26. juna, povodom Svetskog dana borbe protiv zloupotrebe droga, organizacija za borbu protiv narkomanije "Izlazak", održaće akciju  pod nazivom "Pokreni se - Izlaz postoji", na Trgu Republike od 17h do 19h. Članovi organizacije će deliti letke, na kojima će se nalaziti podaci o aktivnostima kojima se bavimo vec 8 godina, kao i svedočanstva naših članova , o njihovoj borbi i uspešnom izlasku iz narkomanije. Takođe, pričaćemo sa zainteresovanim sugrađanima o ovom problemu, a na osnovu našeg ličnog iskustva, s obzirom da je većina nas uspešno izašla iz ovog problema.

Ove godine tokom svih aktivnosti biće stavljen poseban akcenat  na nekoliko tema :

- Važnost motivisanja devojaka-žena za odlučivanje na ulazak  u neki od programa za lečenje.

Jedna od statistika govori , a i nama je iz iskustva poznato, da se ženska zavisnička populacija teže odlučuje na lečenje i da je odnos 8:1 t.j. da na 8 muškaraca koji se odluče za takav korak dolazi 1 žena.

- Važnost potpunog oporavka i šta to stvarno znači.

-Koje su mogućnosti i kapaciteti za lečenje zavisnika  u Srbiji danas?

Takodje, tokom cele nedelje od 23.06 do 27.06 vrata organizacije "Izlazak" biće otvorena za sve one koji žele da se informišu o ovoj tematici.

Obeležavanje ovog dana, je jedna od retkih  prilika, kada se pažnja našeg društva usmerava ka ovom problemu.

foto: breadoflife.org.rs

Ostavi komentar

Trenutno nema komentara

Preporučeno